Zbrodnia inspirowana literaturą

Powieść “Fascynacja” (https://www.taniaksiazka.pl/fascynacja-adrian-bednarek-p-1492962.html) polskiego pisarza Adriana Bednarka to trzecia część kryminalnego “Cyklu o Oskarze Blajerze”. Autor z prawdziwą wirtuozerią i znawstwem kolejny raz zgłębia mroczne strony ludzkiej natury. Rolę czarnych charakterów w jego książkach odgrywają najczęściej psychopaci, których działania oparte są na skomplikowanych motywach i pragnieniach rodzących się w zaburzonej osobowości.

Czy niewygodne tajemnice można skrywać w nieskończoność?

Podobnie jak we wcześniejszych książkach z cyklu, czyli “Inspiracji” oraz “Obsesji”, głównym bohaterem “Fascynacji” jest młody autor kryminałów, Oskar Blajer. Pisanie pierwotnie było jego sposobem na zapanowanie nad ciągle powracającymi bolesnymi wspomnieniami z przeszłości. Jednak teraz przyniosło mu sukces i pieniądze. Stał się poczytnym pisarzem, którego działa zostały nawet zekranizowane. Mimo tych niesamowitych osiągnięć i rosnących możliwości finansowych, Oskar nadal mieszka w chacie na odludziu. Nie chce by blask fleszy nie odkrył przed wszystkimi, tego co nigdy nie może ujrzeć światła dziennego. Pewne wydarzenia jednakże sprawiają, że mimo jego usilnych starań zwraca na siebie uwagę. Kiedy aktorka, grająca główną rolę w serialu nakręconym na podstawie jego książek, ginie z rąk nieznanego sprawcy, Oskar może stać się idealnym podejrzanym w tej sprawie.

Brutalne morderstwo nie jest jedynym nietypowym i niepokojącym wydarzeniem w jego życiu. Wkrótce po tym Oskar poznaje kobietę, która wygląda dokładnie jak jego dawna ukochana. Tajemnicza piękność przedstawia się jako Luiza, przez co Blajer zaczyna obawiać się, że zwariował, ponieważ dokładnie tak nazywała się miłość jego życia.

Dzieło literackie jako inspiracja do serii morderstw

Kiedy giną kolejne młode dziewczyny, powoli staje się jasne, że modus operandi mordercy pochodzi z powieści napisanej przez Oskara. Czy Blajzer stanie się głównym podejrzanym w oczach śledczych badających tę sprawę? Pisarz boi się, że jest to nieuniknione, dlatego postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Postanawia sam odnaleźć winnego, w końcu on jako twórca fabuły książki wie najwięcej o swoim dziele.

Adrian Bednarek zawdzięcza swoją popularność takim powieściom jak “Skazany na zło” oraz “Pasażer na gapę”, a także serii opisującej zbrodnie Kuby Sobańskiego, seryjnego mordercy z Krakowa, którą rozpoczyna “Pamiętnik diabła”. Kolejny cykl jego autorstwa nie zawodzi czytelników. Wszyscy fani trzymających w napięciu thrillerów i wątków kryminalnych będą usatysfakcjonowani lekturą “Fascynacji”, a także innych tomów z Oskarem Blajerem.

Tajemnicze opowieści

Tajemnica w książkach – czytelnicy uwielbiają takie książki, ponieważ dzięki nim mogą zagłębić się w niezwykłą fabułę, a do tego mogą poznać jeszcze bardziej wyjątkowych bohaterów. Takie tajemnicze książki cieszą się wielką popularnością – w szczególności, jeżeli można dzięki nim wejść do mrocznego świata. Adrian Bednarek tworzy takie dzieła literackie. Właśnie na rynku ukazała się jego “Fascynacja“, która według opinii innych czytelników, może przyprawiać o ciarki na plecach.

Fan świata kryminalnego

Adrian Bednarek to wielki fascynata świata kryminalnego. Dlatego też tak doskonale się czuje, jeżeli chodzi o taką tematykę. Ten nałogowy biegacz zadebiutował już wiele lat temu. W 2014 roku wydał książkę pt.”Pamiętnik diabła”. W 2015 roku ukazała się książką pt.”Proces diabła”. Te dwie książki sprawiły, że zyskał on wielką przychylność czytelników, którzy nie mogą doczekać się kolejnych książek, jakie on stworzy. Jest absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Może i jego wykształcenie nie jest tak do końca związane z pisaniem, ale to mu nie przeszkadza. Widać, że ma talent do pisania i wykorzystuje go najlepiej jak się da. Co też przynosi nam “Fascynacja“?

Kto jest mordercą?

Jest to książka, która należy do cyklu powieści o Oskarze Blajerze. Do tej pory ukazały się dwa tomy. “Fascynacja” to numer trzy, który trzyma od samego początku w wielkim napięciu. Nawet po zakończeniu czytania człowiek jest pod wielkim urokiem tej książki. Chociaż, czy opowieść o psychopatycznym mordercy może być urokliwa? Na swój sposób.

Główny bohater to Oskar Blajer, który odniósł wielki sukces. Jego książki zawsze sprzedają się na pniu, a na podstawie jednej z nich został stworzony serial Oskar mógłby zajmować się tylko wypełnianiem kolejnych pustych kartek, aby zaserwować swoim czytelnikom kolejną fascynującą powieść. Wydawać by się mogło, że jego życie jest szczęśliwe, ale tak naprawdę nie jest. Oskar zaszył się w małym domku, daleko od cywilizacji i przeżywa swoją stratę. Jego ukochana nie żyje. Do tego atmosfera dookoła serialu, który został nakręcony na podstawie jego książki, zaczyna się zagęszczać. Ktoś morduje główną aktorkę. Czy Oskar coś na ten temat wie? Autor poznaje tajemniczą kobietę, która przypomina jego ukochaną. Zaczynają ginąć kolejne dziewczyny. Morderca przypomina jedną z postaci z jego książki. Oskar Blajer jeszcze nie wie, że zaczyna mu zagrażać wielkie niebezpieczeństwo. Czy zdąży się przed nim uchronić na czas?

 

Kto jest mordercą?

To jedno z najczęstszych pytań, jakie można znaleźć w książkach kryminalnych. Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o takie historie, to jest ich naprawdę mnóstwo. Na przeciągu wielu lat ukazało się tyle książek, że każdy ma w czym wybierać. Fascynujące jest to, że autorzy mają kolejne pomysły na to, aby stworzyć jeszcze bardziej wciągające książki. Jedną z takich książek stworzył Adrian Bednarek, który zaprasza do czytania powieści pt. Fascynacja z www.taniaksiazka.pl.

Postacie seryjnych morderców

Adrian Bednarek to jedna z takich nietuzinkowych postaci, która w pierwszej kolejności zapewniła sobie solidne wykształcenie. Ten urodzony w Częstochowie mężczyzna, jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Już od dawna interesował się sprawami kryminalnymi, a w szczególności postaciami seryjnych morderców. Bardzo chętnie zapoznawał się z takimi informacjami, jakie docierały do niego z najróżniejszych stron. Bednarek twierdzi, że kocha pisać, a tworzenie czarnych charakterów sprawia mu ogromną przyjemność. Dzięki temu możemy cieszyć się wyjątkowymi książkami, które są prawdziwym dziełem literackim. Jego “Fascynacja” to trzeci tom z cyklu opowieści o Oskarze Blajerze. Czas na to, aby na nowo wejść do świata niezwykłego autora mrocznych opowieści.

Poszukiwania mordercy

Oskar Blajer miał to, co chciał osiągnąć przez całe życie. W końcu osiągnął sukces. Jego książki sprzedają się w ogromnych nakładach, a kolejne powieści są dodrukowane. Nawet studio filmowe zainteresowało się jedną z jego książek. To na jej podstawie zostaje nakręcony serial, który cieszy się wielką popularnością, a kolejne odcinki są w planie. Tylko, że Oskar nie cieszy się ze swojego sukcesu. Zaszywa się w małym domku z dala od ludzi, gdzie przeżywa żałobę po swojej ukochanej.

Już niedługo policja zaczyna na nowo interesować się Blajerem, ponieważ główna aktorka grająca w serialu na podstawie jego książki, zostaje zamordowana. Z czasem dochodzi do kolejnych morderstw. Giną kolejne dziewczyny, a schemat działania przypomina nieco to, co opisał Blajer w swojej książce. W tym czasie, w jego życiu pojawia się piękna blondynka, która twierdzi, że ma na imię Luiza i przypomina jego dawną ukochaną. Co to może oznaczać? Blajer będzie musiał dowiedzieć się również, kto jest mordercą, aby móc oczyścić swoje imię. Policja coraz bardziej mu się przygląda, a on postanawia sam przyjrzeć się morderstwom. Sprawa jest tajemnica, a Oskar już niedługo będzie musiał martwić się nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także ukochanej.